۱۳ فروردین ۱۳۹۹
فراخوان شانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی ۱۳۹۹

فراخوان شانزدهمین نمایشگاه سالانه اسماء‌الحسنی

فراخوان شانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی ۱۳۹۹

به گزارش گرافنا و به نقل از پایگاه‌ اینترنتی طراحان مستقل ایران «تودی ‌پوسترز» شانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی با مشارکت حوزه هنری بصورت ملی برگزار می‌گردد.

محل برگزاری: خانه هنرمندان ایران، گالری ممیز، گالری زمستان

زمان: ۴ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

مراسم افتتاحیه و اهداء جوایز: چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در تالار استاد جلیل شهناز

آخرین مهلت دریافت آثار
ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۸

مقررات شرکت در نمایشگاه و ارسال آثار

۱- برای شرکت در نمایشگاه ضروری است طراحان ابتدا از طریق مراجعه به وب سایت رسمی نمایشگاه ثبت نام و سپس آثار خود را ارسال کنند.

۲- ارسال آثار در یک مرحله انجام می شود.
پوسترها باید در قطع ۸۰ × ۱۲۰سانتی‌متر/ بصورت عمودی / با کیفیت ۱۵۰ دی پی آی بصورت CMYK طراحی و سپس به RGB تغییر داده شود و با فرمت JPEG (فایل غیر فشرده – استاندارد) ذخیره شده و از طریق صفحۀ ارسال آثار به دبیرخانه نمایشگاه بارگذاری شود / حداکثر حجم هر فایل ۲۵ مگابایت

نکتۀ مهم: اثر خود را تنها با فرمت “جی پگ” فقط “بصورت فایل” ارسال کنید.

خوانایی اسماء در پوسترهای ارسالی نکتۀ مهمی است که توجه به آن در کنار قواعد زیبایی شناسی امتیاز بزرگی برای راه یافتن و یا برگزیده شدن آثار محسوب می شود.

تذکر مهم: در هیچ یک از مراحل به هیچ وجه پوستر خود را بصورت CMYK ارسال نکنید. حتماً پیش از ارسال آثار، از صحت فرمت‌ فایل و رزولوشن مطمئن شوید، زیرا در صورت صحیح نبودن توسط سیستم حذف خواهند شد.

* نکته مهم: تغییر CMYK به RGB بخاطر کم شدن حجم فایل است.

۳- حداکثر تعداد آثار ارسالی برای هر طراح ۵ اثر است.

۴- شرکت در نمایشگاه برای همۀ طراحان آزاد است و شامل مبلغی به عنوان هزینۀ ثبت نام نمی‌شوند.

۵- در طراحی پوسترها به هیچ وجه از لوگوی سایت تودی پوسترز و یا هر نهاد و سازمانی دیگر استفاده نکنید، همینطور از درج عنوان، تاریخ نمایشگاه و … جداً اجتناب شود.

۶- قید عنوان هر اثرضروری است. عنوان اثر همان نامی از اسماء الحسنی است که طراح، پوستر خود را با آن ساخته است.
مثال: اگر پوستری با نام « رئوف » ساخته شده، عنوان آن پوستر “رئوف” خواهد بود. در نامگذاری فایل باید ابتدا نام طراح درج شود و سپس عنوان اثر با حروف فارسی

۷- در صورت نیاز، طراح می تواند روایات و احادیث مرتبط با موضوع اسماء الحسنی را (با نقل منبع) در پوسترهای خود درج کند. برای دسترسی به این نوع مطالب طراحان می توانند به منوی مقالات (مطالب مربوط به اسماء الحسنی) در سایت نمایشگاه مراجعه کنند.

۸- سایت اینترنتی تودی پوسترز مجاز است آثاری را که به نمایشگاه راه می‌یابند، به هر شکل در فضای مجازی الکترونیکی و یا در هر قالب دیگری از نشر مکتوب چاپ، و منتشر کند یا بصورت بیلبردهای شهری به نمایش عمومی گذاشته و یا در قالب نمایشگاه‌های دیگر ارائه و برپا کند. ثبت نام شرکت کنندگان و ارسال آثار به معنای قبول و تایید این شرط است.

۹- درصورتیکه اثر ارسالی مشابه و یا کپی اثر دیگری باشد، در هر مرحله ای که این موضوع تشخیص داده شود مجموع آثار آن طراح از نمایشگاه حذف و در صورت تشخیص برگزارکننده این موضوع اطلاع رسانی عمومی می شود.

۱۰- کاربران می توانند جهت اطلاع از آخرین اخبار نمایشگاه به وب سایت رسمی نمایشگاه به نشانی زیر مراجعه کنند:
www.todayposters.com

جوایز

نفر اول: مبلغ پنجاه میلیون ریال و دیپلم افتخار
نفر دوم: مبلغ سی میلیون ریال و دیپلم افتخار
نفر سوم: مبلغ بیست میلیون ریال و دیپلم افتخار
اهدای ۵ تقدیرنامه و مبلغ پنجاه میلیون ریال به پنج طراح برگزیده نمایشگاه (هر هنرمند ده میلیون ریال) که از سوی هیئت داوران به منظور تشویق انتخاب می شوند.

آن دسته از طراحانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، در صورت تمایل می توانند حداکثر تا دو هفته پس از برگزاری نمایشگاه تقاضای گواهی شرکت نموده و آن را بصورت الکترونیکی دریافت کنند.

نکته مهم: ارتباط دبیرخانه نمایشگاه با هنرمندان شرکت کننده از طریق پست الکترونیک و ارسال پیامک به تلفن همراه می باشد. بنابراین ذکر نشانی ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه فعال برای شرکت کنندگان ضروری است.

* حضور برگزیدگان در مراسم افتتاحیه و اهداء جوایز الزامی است و عدم شرکت به منزلۀ انصراف تلقی خواهد شد.
فهرست راه یافتگان نهایی پس از افتتاح نمایشگاه در اریبهشت ماه ۱۳۹۹ بر روی سایت اعلام می شود.

ارتباط با دبیرخانه و ارسال پیام:
Todayposters.award@gmail.com

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *